Forum Kuralları
Forum Kuralları
Forum sitemizde kayıtlı kullanıcı olabilmeniz için, alt kısımda belirtilen forum kurallarının tamamını okuyup, kabul etmeniz gerekmektedir. Hem yasal hemde forumun düzeni için bu kurallar geçerlidir ve yönetim gerekli gördüğü taktirde kurallar da değişiklik veya esneklik hakkını saklı tutar.

Forum Rules

Registration to this forum is free! We do insist that you abide by the rules and policies detailed below. If you agree to the terms, please check the 'I agree' checkbox and press the 'Register' button below. If you would like to cancel the registration, click here to return to the forums index.

Forum Kuralları

ÖNEMLİ 1: 5651 sayılı yasaya göre forum içerisinde mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Forum Adası bu konuda kaynaklanabilecek hukuksal sorunlar karşısında hiç bir şekilde sorumluluk kabul ETMEMEKTEDİR.

ÖNEMLİ 2: 5101 sayılı yasayla degişik 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu gereğince sitemizde telif hakkı bulunan mp3,video v.b. eserlerin paylaşımı T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hak sahipliği verilmiş olan MÜ-YAP tarafindan yasaklanmış olup, yasal işlem olması halinde paylaşan kişi yada kişilerin bilgileri gerekli kuruma verilecektir.

1. vBulletin.com.tr ortamında veya özel mesajlarınızda genel ahlak kurallarına aykırı, kişileri/kurumları küçük düşürücü, hakaret niteliğinde sözler kullanamazsınız.

2. Açmış olduğunuz konularda açıklayıcı olmalısınız. Hiçbir açıklayıcılığı olmayan "lütfen yardım edin", "acil lütfen", "buraya bakar mısınız" ve benzeri itemler kullanmamalısınız.

3. Aynı mesajı bir defadan fazla gönderemezsiniz. Üst üste birbiriyle bağlantılı olan mesajlar gönderemezsiniz. Mesajınıza ekleme yapmak için "düzenle" butonunu kullanmalısınız.

4. Aynı konuyu, aynı veya farklı başlıklar altında birden fazla kez açamazsınız.

5. Hacking, cracking, warez gibi yasa dışı konularla ilgili başlık açamazsınız, mesaj yazamazsınız. iOS, Android ve Oyunlar da dahil olmak üzere herhangi bir yazılım için seri numarası, CD key, crack, keygen gibi bir uygulama isteğinde bulunamazsınız. Bu tür bilgileri/uygulamaları paylaşamazsınız.

6. Telif haklarıyla korunan müzik ve filmlerin yasa dışı kopyalarını (MP3, DivX vs.) paylaşamazsınız. Bu tür isteklerle ilgili başlıklar silinecektir.

7. Forumlarımıza içeriksiz, gereksiz veya açılan başlıkla ilgisiz mesajlar gönderemezsiniz.

8. Forum mesajlarınızda ve imzanızda ortaklık bağlantısı (affiliate linki) yayımlayamazsınız.

9. Önerilen siteler forumu hariç olmak üzere forumlarımızda ve imzanızda web sitenizin reklamını yapamazsınız.

10. Web tasarım, programlama forumlarında hacking, cracking, warez, siyaset, ideolojik görüş, pornografik içerikli ve/veya ticari amaçlı siteler tanıtamazsınız. Bu bölümde sitelerinizi tanıtırken abartıdan kaçınmalı, objektif olmalısınız.

11. Forumlarda belirlenmiş kategorilere uygun olmayan bir konu açamazsınız. Forumlarımız tartışma/sohbet ortamı olarak değil, bilgisayar, cep telefonları, web yazılımları sorunlarına çözüm bulma ortamı olarak kullanılmalıdır.

12. Özel mesaj yoluyla hiçbir üyemizi rahatsız edecek mesajlar gönderemezsiniz. Gerek görüldüğünde özel mesajlarınız incelenebilir ve özel mesaj göndermeniz yasaklanabilir.

13. İmzanızda, avatar ve profil fotoğrafınızda kaba sözler, hakaret, ayrımcılık, cinsellik, ticaret, politika içerikleri bulunamaz. Uygunsuz imzalar, avatar ve profil fotoğrafları silinecek ve kullanıcı forumdan uzaklaştırılacaktır.

14. Sadece forum kurallarını hatırlatmaya yönelik mesaj yazamazsınız. Bu tür mesajlar konunun akışını bozmaktadır.

15. Türkçeyi mümkün olduğunca doğru kullanmaya ve IRC(İnternet Relay Chat) lisanı ile mesaj yazmamaya gayret ediniz.

16. Forum moderatörlerinden ve yöneticilerinden özel mesajla teknik destek istemeyiniz. Moderatör ve yöneticiler teknik destek amaçlı olmayan tüm özel mesajlarınıza açıktır.

17. Yukarıdaki kurallara uymamanız halinde, o kuralın ihlali için belirlenmiş ceza puanını alırsınız. İlk ceza puanı 3 gün uzaklaştırma, aynı kuralın ihlali, üyeliğinizin süresiz uzaklaştırılması anlamına gelir.

18. Forum yöneticilerinin gerekli görmesi halinde, forumun huzurunu bozan veya forumda bulunması istenmeyen kişiler, uyarı verilmeksizin ve kurallara bağlı kalınmaksızın forumdan uzaklaştırılabilirler.dc soruları


vBulletin® ile güçlendirilmiştir. Copyright ©2000 - 2023, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.